tetesept

I menší klienti si zaslouží pozornost a hodně bublinek!

Navýšení prodeje o stovky %
Zalistování produktů do nových
e-shopů
Intenzivní tříměsíční integrovaná kampaň
PR, influencers a social media ve spolupráci
Zásah téměř 14 milionů osob 
Rozsáhlé zadání na krátkou dobu realizace
Malé rozpočty a velká efektivita

zadání

V rámci kampaně mezi novináři nepříliš známé značky jsme měli za úkol komunikovat celou šíři nabídky produktů tetesept, a to napříč portfoliem i cílovými skupinami. Komunikované produkty jsme mohli rozdělit do několika skupin – dětské, wellness a zdravotní produkty.
V každé skupině je navíc řada podskupin, které jsme nemohli zanedbávat, žádná skupina a žádný produkt také neměl přednost před ostatními. Na komunikaci mnoha druhů koupelových solí, koncentrátů a produktů pro děti jsme měli tři měsíce. Klient poptával komunikaci jako takovou, kanály a nástroje nespecifikoval. Rozpočet patřil rozhodně mezi ty nižší, naše možnosti byly tedy omezené.

realizace

Cílová skupina byla velmi široká. Od obligátního “všichni” jsme ji nakonec specifikovali na rodiny s malými dětmi, všechny, co si rádi po dlouhém dni dělají radost uvolňující koupelí a na sportovce (profi i rekreační), kteří potřebují často ulevit svým namáhaným svalům
a kloubům. Do poslední skupiny jsme zařadili i ty, kteří mají naopak sedavé zaměstnání a svůj pohybový aparát namáhají jiným způsobem.
Protože tu dosud značka tetesept komunikovala jen velmi sporadicky a nepravidelně, bylo potřeba naplánovat komplexní integrovanou kampaň. Mimo tradiční PR jsme do komunikačního mixu zařadili také influencer marketing, a pak také komunikaci na Instagramu. Ten byl potřeba dokonce celý založit, a tudíž ho strategicky promyslet od úplného začátku. Všechny kanály jsme měli propojené, ať už reálně jako v případě Instagramu a influencerů, nebo tématicky společně s PR.
V PR jsme se zaměřili na komunikaci skrze tématické články zaměřené na pravidla koupání, koupání dětí i na zdravotní koupele. Ve všech článcích jsme spolupracovali s odborníky na wellness, aromaterapii nebo s pediatričkou v případě dětského tématu. Mezi nástroji nechyběly také barterové spolupráce (zejména soutěžní) a delivery vybraným novinářům a novinářkám. Díky rozesílce kreativních balíčků s tématickými vzkazy a dárky jsme s novináři v rámci značky tetesept navázali vztah a svou roli zde pak hrála i osobní zkušenost novinářů
s produkty. Na media relations jsme kladli velký důraz po celou dobu kampaně. Celou PR komunikaci jsme zahájili stylově na Světový den bublinkové koupele, který připadá na 8. ledna.
Influenceři byli celkem tři a každý z nich reprezentoval jednu skupinu produktů. Lucie Zimová reprezentovala dětské produkty, Aneta Synková wellness a kajakář Josef Dostál produkty zdravotní/pro sportovce.
Na Instagramu postupně vznikl líbivý grid, který dosud funguje jako výkladní skříň produktů. Pro práci na Instagramu, ale i v PR, u nás také vznikly lifestyle fotografie.

výsledek

V rámci PR nám rozpočet nedovolil jakoukoli placenou spolupráci, všechny výstupy jsou výsledkem naší pečlivé práce, osobní komunikace s novináři, kreativního přístupu k tématu nebo barterové spolupráce. Za tři měsíce kampaně vyšlo celkem 46 výstupů
s celkovým dosahem přes 11,7 milionů. Mezi výstupy patřily například články nebo tipy v Metru, Deníku, Aha!, v časopisech Maminka, tina, Žena a život, Překvapení, Claudia, Můj svět, Svět ženy, Glanc nebo na webech bleskproženy.cz, ženy.cz, maminka.cz, novinky.cz, jenproženy.cz, Žena-in.cz a další. Řada médií kompletně využila naše články, což svědčí o jejich kvalitě a vhodném formátu komunikace.
Komunikace influencerů měla celkový reach 301 064 osob a zaznamenala celkem 2 996 interakcí.
Celkový dosah komunikace na Instagramu, při kombinaci organického a promovaného výsledku, byl 1 966 207, interakcí pak bylo 3 202.
Naše komunikace však měla velmi konkrétní dopad na obchodní výsledky značky tetesept. Jen v rámci sítě drogerií dm a Rossmann ve spojení s interním systémem narostl prodej dětského sortimentu oproti Q1 2020 o 176 %. Solí do koupele se prodalo o 83 % více než ve stejném období v loňském roce. Koupelové koncentráty pak v prodejích vyskočily o 454 %. Zároveň dva nové e-shopy produkty tetesept zalistovaly, dva další pak rozšířily portfolio nabízených produktů i o zdravotní sortiment.
Kampaň měla také z pohledu klienta dopad na image značky, která je nově vnímaná jako modernější a atraktivnější, oproti dosavadnímu “sterilnímu” vnímání brandu.